Drevodom - rýchly a cenovo dostupný spôsob, ako splniť sen o vlastnom bývaní.

Po niekoľkých individuálnych zákazkách sme sa rozhodli rozšíriť naše portfólio o montované drevodomy, a sprístupniť našu prax a vedomosti aj širokej verejnosti. Drevené montované domy, ktoré sú populárne v Nemecku a skandinávskych krajinách, si našli svojich obdivovateľov aj na Slovensku. Tieto domy sú vyrobené z kvalitných materiálov, rýchlo sa stavajú a sú cenovo dostupné. 

Pri realizácii drevostavby prebiehajú takmer všetky stavebné procesy v režime suchej výstavby. Toto umožňuje pracovať na stavbe rýchlo, bezpečne a mimoriadne efektívne. Difúzne otvorená konštrukcia stien drevostavby je okrem zdravého životného prostredia a komfortu aj zárukou vysokej bezpečnosti a životnosti samotnej stavby. Tým, že v takto zvolenej konštrukcii sa využíva systém parobrzdy, je vstup vlhkosti do konštrukcie celý čas na princípe difuzity vodných pár kontrolovaný. Tieto výnimočné fyzikálne vlastnosti difúzne otvorenej konštrukcie drevostavby spolu s vysokou pevnosťou a pružnosťou dreva ako stavebného materiálu, robia z drevostavby KON-WOOD ideálne zdravé a energeticky efektívne bývanie.    

 

Prečo si vybrať montovaný drevodom?

Rýchlosť výstavby. Dokážeme postaviť panelový dom za dva mesiace: štruktúrne prvky domu zostavíme na stavenisku za 1-8 dní, trvanie kompletnej realizácie je otázkou stupne výstavby, veľkosti domu, atď. Je to najrýchlejší spôsob, ako postaviť dom.

Bezpečnosť. Správne postavený drevodom spĺňa všetky požiadavky požiarnej bezpečnosti. Drevené štruktúry ošetrujeme špeciálnymi nehorľavými materiálmi. Po takejto úprave sú ešte bezpečnejšie ako kovové konštrukcie.

Ekonomický. Montované domy patria medzi energeticky úsporné domy triedy A. Dodržiavajú všetky energetické požiadavky a ďalšie ukazovatele energetickej účinnosti uvedené v technickom stavebnom predpise. Pri výstavbe panelových domov sa zabezpečuje tepelná izolácia, minimalizuje sa straty tepla a náklady na vykurovanie sú mimoriadne nízke.

Cenovo dostupný. S využitím najnovších technológií dokážeme postaviť panelový dom lacno a rýchlo. Tento dom si môže dovoliť aj stredná príjmová skupina.

Pôsobivý. Aj keď je vyrobený z dreva, panelový dom nemusí vyzerať jednoducho a biedne. Môže byť omietaný, zdobený obkladovými tehličkami alebo iným obkladovým materiálom. Viete si ho prispôsobiť na vlastný vkus. Vašej kreativite nekladieme medze.

Prírodný. Pri stavbe panelových domov používame čo najviac prírodných a ekologicky priateľských materiálov. Okrem toho, použitie tejto technológie zanecháva len málo stavebného odpadu, čo znižuje znečistenie prírody.

 

Pri realizácii drevostavby KON-WOOD využívame predovšetkým materiál na báze dreva. Drevovláknitý materiál sa vyznačuje tým, že je schopný akumulácie tepla v teplom letnom počasí a tým teplotnej regulácie. Steny drevostavy na báze stĺpikovej konštrukcie z dreva a s využitím drevovláknitých izolačných materiálov zabezpečia, že nedôjde prehrievaniu konštrukcie čím sa výrazne znižuje tepelné zaťaženie interiéru budov.      

Postavíme panelový dom podľa vášho individuálneho návrhu alebo našich rôznych šablónových projektov.