Slide 1

Prihlásenie

Zvoľte jazyk

Referencie

Protipožiarna ochrana

Protipožiarna ochrana stavieb

 

Cenové ponuky

Pre zaslanie požiadavky na bezplatné spracovanie cenovej ponuky kliknite na nasledovný odkaz kde nájde všetky dôležité informácie, ktoré sú potrebné k naceneniu krovu.

POŠLI PONUKU

Pýtajte sa

V prípade že sa rozhodujete pre väzníkovu konštrukciu, alebo drevostavbu a chcete vedieť doplňujúce informácie, alebo spôsob ako môžete s našou konštrukciu predovšetkým ušetriť náklady na výstabu, kliknite sem

FAQ

Často kladené otázky - Všeobecné

FAQ - Všeobecné

Ak ste nenašli medzi najčastejšími otázkami odpoveď na Vašu otázku, neváhajte nás kontaktovať cez

Kontaktný formulár

Čo sa týka typu strešného plášťa neexistuje v tejtp otazke žiadne obmedzenie. Na väzníkovú konštrukciu sa môže použiť akykoľvek typ strešnej krytiny. Tvrdá ( betón, pálená), plechová krytiny, ale aj strešná fólia v prípade plochej strechy.

Otázka ani nie je postavená aký typ krytiny, ale pre akú oblasť, resp. miesto kde bude stáť daná stavba. Pred samotnou realizáciou krovu je nutné vedieť aký typ krytiny bude použitý v konkrétnom prípade, presah konštrukcie krovu (rýmsa) a miesto stavby.

V zásade obidve varianty sú, čo sa týka životnosti na tom rovnako. Ide predovšetkým o to aby bol podstrešný priestor trvalo prevetrávaný, čím sa dosiahne nepretržité prúdenie vzduchu. Toto prúdenie vzduchu zabezpečí dlhodobú životnosť. Väčším problémom je aké rezivo sa do konštrukcie zabuduje. Takmer na 100% je možné povedať, že pri klasických krovoch sa zabuduváva do konštrukcie vlhké, nepresušené rezivo, čo následne môže spôsobiť technické problémy a znížiť životnosť krovu. Spoločnosť KON-Truss, s.r.o. Do svojich konštrukcií výhradne zabudováva certifikované, strojovo sušené a hobľované rezivo.

Je často ďaleko bezpečnejším riešením ako klasický viazaný krov. Na každú jednu stavbu krovu sa robí osobitná statická schéma, na základe ktorej je následne krov daný do výroby a montovaný na stavbe. Táto schéma je daná SW zabezpečením a prehodnotením oprávnenou osobou - statikom, v prípade KON-Truss, s.r.o. Je to SW od spoločnosti Wolf Systembau G.m.b.H. Moderný software dokáže modelovať všetky možné situácie záťaže (vietor, sneh...) pre jednotlivé miesta. Preto je krov bezpečným riešením pre stavbu.

Okrem toho je nutné poznamenať aj pôsobenie väzníkovej konštrukcie na celkové správanie stavby. Väzníkový krov prevažne pôsobí na stavbu v smere kolmo na miesto ukotvenia do venca stavby, čím stavbu v priebehu rokov užívania neroztláča, ako to je u klasického viazaného krovu.

Štandardná záruka na krov sú 2 roky, ale takmer všetky firmy poskytujú záruku 5 rokov, prípadne aj viac.

Vo väzníkovom krove je možné vytvoriť nie len odkladací priestor, ale je možné s ním vytvoriť aj obytné podkrovie. Má to však svoje konštrukčné obmedzenia, vyplývajúce s charakteru väzníkovej konštrukcie. Preto je nutné túto otázku posúdiť na základe požiadavky investora. Bežný odkladací priestor sa v konštrukcii väzníka vytvori bez ťažkostí.

Ano, väzníkový krov v konečnom dôsledku vedie k významným úsporám investora. Klasický krov je zdanlivo lacnejšie riešenie a stretnete sa s touto reakciou vo väčšine obchodných prípadov, keď si dáte pripraviť cenové ponuky na obe konštrukcie.

Ale VÝHODY, ktoré ponúka väzníková konštrukcia a ktoré bližšie popisujeme na tomto mieste, vedú k pomerne vysokým úsporám pri stavbe . Ani jeden klasický krov nedokáže nahradiť popisované výhody väzníkovej konštrukcie a tým aj vytvoriť úspory pre investora. Väzníkový krov je preto paradoxne výrazne úspornejším riešením, aj keď je jeho základná obstarávacia cena o niečo vyššia ako je cena klasického viazaného krovu.

Je ešte jedna vec, ktorú je nutné zohľadniť pri výbere konštrukcie je jej vplyv na ďalšie správanie sa stavby v čase jej užívania. Väzníkový krov je od spodnej stavby prakticky nezávislý. Väzník negeneruje v podperách horizontálne sily ako klasický krov, ktorý pôsobí sa stavbu tak, že ju postupne roztláča!

Väzníkový krov je konštrukciou, ktorá je priestorovo zabezpečená v každom smere. To znamená, že aj napriek využitiu subtílnejšieho reziva je toto priestorové zabezpečenie dokonale stabilné a bezpečné.

Obchodné taktiky jednotlivých firiem sú nevyspytateľné. V zásade by nemal byť rozdiel v cene väčší ako 500 EUR, čo je v podstate normálny cenový rozptyl. Pri navrhovaní krovu existujú všeobecné palatné pravidlá, ktoré nie možné obísť. Pre Vašu bezpečnosť pri rozhodovaní sa nad zhotoviteľom, by malo platiť klasické riešenie – extrémne lacný (600 a viac EUR od ostatných) a najdrahší je z kola von. Potom to už je na vašom posúdení. Občas sa stane, že naša ponuka je drahšia od konkurenčnej aj o 1000 EUR, tu platí len jediné POZOR! Ale ako sa povie kto chce kam, pomôžme mu tam.

Väzníkový krov je v podstate prefabrikovaný prvok, ktorý prichádza na stavbu vo forme nezloženého krovu - pre dodávateľa väzníkového krovu to je hotový výrobok. V krajinách na západ od Slovenska, sa tesári už naučili špecializovať sa na montáž väzníkového krovu. V podstate sú to oni, ktorí zadávajú väzník do výroby. U nás sa tento trend postupne tiež rozvíja, a jednotlivý lokálny tesári si už dnes dávajú vyrábať väzníkový krov a sami zabezpečujú jeho montáž. Vo výrobnej hale je výrobok zhotovený a na mieste tvaru stavby zmontovaný. Pri rozdieloch v cenových ponukách zohráva úlohu niekoľko faktorov – cena a tým aj kvalita reziva, energie, doprava, samotná cena montáže, cena manipulačného zariadenia – žeriav, samotná cena práce atď. Pre posúdenie cenových rozdielov ponuky je treba mať komplexnú informáciu ohľadom ponúkaného produktu, tak aby ste naozaj porovnávali porovnateľné! Je to podobne ako s autami, na prvý pohľad sa jedna modelová rada od seba líši iba farbami, na druhý – výbava, motorizácia, bezpečnosť...

Áno, drevodom predstavuje úsporné riešenie výstavby. Treba si však dobre zvážiť aký typ drevostavby chcete realizovať. Najdôležitejšou otázkou pri rozhodovaní nie je otázka finančnej náročnosti, alebo rýchlosti realizácie, ale otázka či chcete stavať difúzne uzavretým systémom, alebo ďaleko prirodzenejším difúzne otvoreným systémom skladby stien. Naša firma preferuje výsvbu difúzne otvoreného systému skladby stien. Bližšie tento systém popisujeme tu Vyššie spomenutá rýchlosť výstavby dreveného domu má svoj veľký význam ešte v jednej oblasti; zrejme veľká väčšina záujemcov bude stavbu financovať hypotékou. Pri hypotéke na stavbu domu je vo všeobecnosti najväčšou nevýhodou časový úsek, počas ktorého už rodina hypotéku spláca, ale zároveň musí financovať aj svoje súčasné bývanie. Rýchlosť výstavby drevodomu preto v takomto prípade predstavuje značnú úsporu.