Moderné drevostavby: Ekonomické a trvalo udržateľné bývanie

Montované domy sú stále populárnejšou voľbou pre ľudí, ktorí hľadajú moderné riešenia pre svoje budúce bývanie. Oproti tradičným stavebným metódam ponúkajú mnoho výhod, a to nielen z hľadiska nákladov a udržateľnosti, ale aj z pohľadu dizajnu. Sú útulné, elegantné a vynikajú prirodzenou krásou dreva. Ešte stále premýšľate, prečo zvoliť drevodom?

 

1.    Ekonomické riešenie pre každého

Moderné drevodomy sú spoľahlivou a cenovo dostupnou alternatívou ku klasickým murovaným stavbám, čo z nich robí ekonomicky dostupné bývanie pre každého. Jednou z hlavných výhod dreva je jeho pomerne nízka cena a dobrá dostupnosť

Drevodomy pochádzajú obnoviteľných zdrojov, ktoré sú oveľa lacnejšie ako kameň, tehla či betón. Ďalšou skvelou vlastnosťou dreva je jeho vysoká odolnosť, vďaka čomu sa znižujú náklady na prípadné opravy či údržbu vášho bývania.

wolfhaus montovany dom

 

 

Vedeli ste, že montované domy WOLF Haus sú nízkoenergetické?

 Spoznajte ďalšie výhody drevodomov WOLF Haus.

 

Správne navrhnutý a postavený drevodom vám taktiež šetrí náklady na bývanie. Ak je totiž stavba kvalitná, dokáže poskytnúť výrazne lepšiu izoláciu ako tradičné domy, takže sa stáva pasívnym domom. Drevo má vynikajúce termoizolačné vlastnosti, čo vedie k nižším nákladom na kúrenie (o viac ako 50 %) a chladenie, čo z dlhodobého hľadiska znamená výraznú úsporu energií.

2.    Rýchla montáž

Veľkou výhodou montovaných domov je ich rýchla výstavba. Drevené časti sa vyrábajú v továrni a následne sa rýchlo a jednoducho zostavia na vašom pozemku. K ich výstavbe nie je nutná prítomnosť veľkej skupiny robotníkov, čím sa znižujú náklady na pracovnú silu.

Montovany dom

Moderné montované drevodomy WOLF House.

To znamená, že výstavba drevodomu je neporovnateľne rýchlejšia než stavba klasického domu, čo môže v konečnom dôsledku znamenať aj nižšie náklady na výstavbu. Vďaka tomu nielen ušetríte, ale zároveň sa oveľa skôr budete môcť tešiť zo svojho nového a voňavého bývania.

3.    Prírodná krása ukrytá v dreve

Ak túžite po útulnom a harmonickom bývaní v súlade s prírodou, potom je pre vás drevodom ideálny. Jedinečnosť drevodomov spočíva v prírodnej kráse dreva, ktorá sa prejavuje v jeho textúre a farebných odtieňoch, čo prispieva k celkovému charakteru stavby. Ďalšou výhodou drevostavieb z hľadiska dizajnu je, že drevo sa dá skvelo kombinovať s inými materiálmi, ako je sklo, kameň či kov, takže v interiéri vznikajú zaujímavé kontrasty a dizajnové prvky.

Ak ste už niekedy navštívili dom z dreva či drevenú chalupu, iste nám dáte za pravdu, že atmosféra v týchto priestoroch je skutočne jedinečná. Je však dôležité poznamenať, že drevodom nemusí mať iba romantický či rustikálny nádych – charakter stavby si môžete prispôsobiť tak, aby bolo vaše bývanie moderné a štýlové.

montovany dom interier

WOLF Haus – váš moderný partner s dlhoročnou tradíciou.

4.    Ekologické a zdravé bývanie

Ak sa zaujímate o zdravé a trvalo udržateľné bývanie, o ekologických aspektoch drevodomov ste už iste počuli. Drevo je obnoviteľný a biologicky odbúrateľný materiál, takže pri jeho použití sa vytvára oveľa menej odpadu ako pri použití klasických stavebných materiálov. 

Uhlíková stopa drevodomov je dokonca pozitívna - drevo dokáže absorbovať CO2 aj po tom, ako je vyrúbané a pri výrobe drevodomov dochádza k výrazne nižšej produkcii emisií skleníkových plynov.

Tento typ bývania je prospešný nielen pre planétu, ale najmä pre naše zdravie. Steny montovaných drevodomov sú zdravotne nezávadné a pretože prirodzene dýchajú, umožňujú voľný pohyb pary. Vďaka tomu sa v dome udržuje príjemná klíma a optimálna vlhkosť a vy dýchate zdravý a čistý vzduch.

 

Vyberte si zdravé riešenie pre vaše bývanie.