Blog

Akú strechu si vybrať?

Keď plánujete svoj nový domov jednou z prvých otázok, ktoré budete riešiť je otázka strechy. Pri jej výbere zohráva dôležitú úlohu hneď niekoľko faktorov, ktoré sa vzájomne ovplyvňujú. Najdôležitejším faktorom je asi váš vkus. Na Slovensku najrozšírenejšie sú tri typy strechy: sedlová strecha, pultová strecha a valbová strecha...

 Čítať viac

 

Väzníková strecha alebo klasický krov? Spoznajte 5 výhod moderného riešenia

Dôležitosť pevných základov stavby si uvedomuje azda každý. Platí to však aj o výbere krovov a strešnej krytiny? Hoci je strecha nemenej dôležitou súčasťou budovy chrániacou jej obyvateľov aj samotnú stavbu, mnoho ľudí jej výberu nevenuje dostatočnú pozornosť. Nosná konštrukcia strechy je však rovnako dôležitá ako pevné základy. Vyberte si správne.

 Čítať viac

 

Čo znamená rodinný dom s takmer nulovou spotrebou energie A0?

Zákon č. 555/2005 ustanovuje všetky opatrenia na zlepšenie energetickej hospodárnosti budov. Energetická hospodárnosť je množstvo energie potrebnej na splnenie všetkých energetických potrieb súvisiacich s normalizovaným užívaním budovy, najmä množstvo energie potrebnej na vykurovanie a prípravu teplej vody, na chladenie a vetranie a na osvetlenie. Energetická hospodárnosť sa určuje výpočtom, ktorý musí obsahovať:

 Čítať viac